Beginner:

Beginner – fala open – jest to bieg na połowie dystansu głównego, z łatwiejszymi przeszkodami Destroyera. Formuła skierowana do początkujących zawodników, osób które nie trenują na co dzień. Osób, lub  dużych grup biegnących wspólnie, świetnie się przy tym bawiąc. Biegnący w tej fali mogą pomagać sobie wzajemnie pokonywać przeszkody, W tej fali nie ma trofeów, ale każdy zawodnik ma elektronicznie mierzony czas biegu tak jak w trudniejszych falach.

 

Medium:

Medium – fala open – najlepszy wybór dla osób chcących sprawdzić swoje umiejętności oraz przygotować się do startów w najtrudniejszej formule. Dystans oraz zestaw przeszkód jest taki sam jak w przypadku fali hard, lecz zawodnik nie ma presji dobiegnięcia do mety z opaską. Za niepokonanie przeszkody od razu wykonuje karę i biegnie dalej. W tej fali są przewidziane trofea dla najlepszych zawodników.

 

Hard:

Hard – Fala Zniszczenia – tutaj nie ma żadnych wymówek. Należy dobiec do mety z przynajmniej jedną opaską by zostać sklasyfikowanym w tej fali. Opaskę zawodnik traci w momencie niezaliczenia przeszkody za pierwszym podejściem. Za utraconą opaskę jest stosowna kara przed ukończeniem biegu. Po straceniu wszystkich otrzymanych opasek zawodnik wypada z klasyfikacji w tej fali. Wyzwanie dla najlepszych zawodników walczących o trofea i prestiż w świecie OCR

Ninja:

Ninja Fight – krótki tor z przeszkodami – formuła dla osób, które chcą rywalizować na samych przeszkodach, rozstawionych jedna za drugą, na dystansie nie przekraczającym sto metrów. W tym wyzwaniu trzeba wykazać się techniką, szybkością oraz wytrzymałością. Zawodnicy w tej formule sami włączają zegar elektroniczny i zatrzymują go po zakończeniu pokonywania toru za  pomocą dedykowanego przycisku grzybkowego.

 

Kids:

Kids – bieg dla dzieci – zabawa dla najmłodszych uczestników. W tej formule startują dzieci. Na krótkiej trasie, pod okien opiekunów zmagają się z dedykowanymi dla nich przeszkodami. Formuła ma zachęcić młode pokolenie do uprawiania sportu. Każdy uczestnik jest wygranym, lecz najlepsi zostają dodatkowo wywołani na podium, by odczuć wartość swoich starań.